Φιλανθρωπική εκδήλωση για τον Σύλλογο "Φλόγα"

Εκδηλώσεις-Δραστηριότητες > Εκδηλώσεις-Δραστηριότητες 2013-2014

"Ένα παιδί ταξιδεύει" - Φιλανθρωπική εκδήλωση για τον Σύλλογο "Φλόγα"

Ένα "ταξίδι" με πρωτοβουλία του Συλλόγου Γονέων & Κηδεμόνων του 31ου Δημοτικού Σχολείου Τρικάλων. "Καράβι" ο χώρος του Πνευματικού Κέντρου Δήμου Τρικκαίων.
Στα "κουπιά" οι μαθητές και οι μαθήτριες του 31ου Δημοτικού Σχολείου, του Μουσικού Σχολείου Τρικάλων, της Σχολής Χορού "Dancespace" και του Παιδαγωγικου Εργαστηρίου Θεάτρου του Δήμου Τρικκαίων. "Ταξιδιώτες", όλοι εμείς και οι "στάσεις" που κάναμε : το θέατρο, ο χορός, η μουσική και το τραγούδι. "Καπετάνιο" βάλαμε το παιδί και για την ακρίβεια την παιδική αθωότητα και τον παιδικό αυθορμητισμό, ο οποίος όλα τα αντιμετωπίζει, για να μας θυμίζει ότι όλα αντιμετωπίζονται και τίποτα δεν είναι ακατόρθωτο. Βάλαμε καπετάνιο το παιδί, γιατί ο καλός ο καπετάνιος στη φουρτούνα φαίνεται και στις φουρτούνες της ζωής υπάρχουν πολλά λιμάνια. Ένα τέτοιο λιμάνι είναι και η "Φλόγα", στην οποία αφιερώσαμε όλη την εκδήλωση.