Εκδηλώσεις-Δραστηριότητες

18 Ιουνίου: Μουσικο - θεατρική παράσταση "Ερωτόκριτος" στο Υπάιθριο Δημοτικό Θέατρο Τρικάλων (Φρούριο).Υπεύθυνοι καθηγητές: Π. Ζαφειρίου, Δ. Κοσβύρα, Μ. Κοσβύρα, Μ. Μανθέλα

22 Μαρτίου 2013 - Γιορτή 25ης Μαρτίου 2013
Οργάνωση - Επιμέλεια: Α. Τσιοτινού, Υπεύθυνες χορωδίας: Δ. Κοσβύρα, Μ. Κοσβύρα, Υπεύθυνη ορχήστρας: Π. Ζαφειρίου, Δείτε το πρόγραμμα και το video της γιορτής.

20 Μαρτίου 2013: Βραδιά ποίησης, με αφορμή την Παγκόσμια Ημέρα Ποίησης (21 Μαρτίου) σε συνεργασία με τον Σύνδεσμο Φιλολόγων Τρικάλων. Μελοποιημένη ποίηση του Τάσου Λειβαδίτη από την Ορχήστρα Ποικίλης Μουσικής. Υπεύθυνος καθηγητής: Ν. Κοφίνας.

23 Ιανουαρίου 2013 - Ρεσιτάλ Πιάνου

22 Δεκεμβρίου 2012 - Μύλος των ξωτικών
Το Μουσικό Σχολείο Τρικάλων συμμετείχε στα δρώμενα του Μύλου των Ξωτικών με την παραδοσιακή ορχήστρα και χορωδία του. Απέδωσαν χριστουγεννιάτικα κάλαντα από όλη την Ελλάδα.
Υπεύθυνοι καθηγητές: Παναγιώρτα Ζαφειρίου, Κοσβύρα Μαρία, Κοσβύρα Δημητρούλα.

21 Δεκεμβρίου 2012 - Γιορτή Χριστουγέννων 2012
Υπεύθυνοι καθηγητές: Μ. Κοσβύρα, Δ. Κοσβύρα, Π. Ζαφειρίου και Μ. Μανθέλα

13 Δεκεμβρίου 2012 - Αφιέρωμα: Μ. Λοΐζος
Υπεύθυνοι καθηγητές: Κοφίνας Ν., Ζαχαρτζής Μ., Φροξυλιά Φ., Αγναντή Μ.
Δείτε το πρόγραμμα εδώ.

26 Νοεμβρίου2012 - Συμμετοχή της Μεικτής Χορωδίας στο αφιέρωμα του Συνδέσμου Φιλολόγων Τρικάλων στον Νικηφόρο Βρεττάκο. Υπεύθυνος καθηγητής : Μ. Ζαχαρτζής. Ομιλητές : Γιάννης Κωβαίος, Χριστίνα Αργυροπούλου. Ανάγνωση ποιημάτων : Γεωργία Κολοβελώνη.

26 Οκτωβρίου 2012 - Γιορτή 28ης Οκτωβρίου 2012
Οργάνωση - Επιμέλεια: Γ. Κολοβελώνη, Α. Χιώτη Προετοιμασία χορωδίας: Μ. Ζαχαρτζής, Γ. Παππάς
Δείτε το πρόγραμμα εδώ. Δείτε το
video και το δελτίο τύπου της γιορτής.

2 Οκτωβρίου 2012 - Εγκαίνια νέου διδακτηρίου στα ΤΕΦΑΑ παρουσία του Μητροπολίτη και του Περιφερειάρχη κ. Αγοραστού

Αγιασμός νέας σχολικής χρονιάς
11 Σεπτεμβρίου 2012