2012 - 2013

Διακρίσεις - Βραβεία

Ιούνιος 2013: Διακρίσεις σε Λογοτεχνικό διαγωνισμό
Βραβευθέντες μαθητές: Θωμάς Τσιχτής, Χριστίνα Λιάκου, Χαρά Τσιγαρίδα, Σταματία Τσιάκαλου, Παρασκευή Μπαντόλια

Ειδικό βραβείο στην κατηγορία Β', ηλικίας 13 - 16 ετών, απέσπασε ο μαθητής της Α' Λυκείου Φίλιππος Ρουσιαμάνης για την εκπληκτική εκτέλεση του έργου του M. Ravel, Oiseaux tristes απο τον κύκλο miroirs στον 1ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό Πιάνου του Δημοτικού Ωδείου Λάρισας! Ο Φίλιππος είναι μαθητής στην τάξη πιάνου του καθηγητή Δημήτρη Κτιστάκη.

Σημαντική διάκριση για τη Χορωδία του κ. Μιχάλη Ζαχαρτζή στο Διεθνές Φεστιβάλ Καρδίτσας!

27 Μαρτίου 2013 - Πρωτιές των μαθητών μας στους αγώνες στίβου: Λιάκου Χρστίνα 1η θέση στο Άλμα σε Μήκος, Παπαδημητρίου Αθανάσιος 1η θέση στη Σφαίροβολία, Μητάκος Ιωάννης 1η θέση στο αγώνισμα των 3000μ., Κρικώνης Κων/νος 2η θέση στο Άλμα σε Μήκος και Νάτας Κων/νος 2η θέση στα 100μ.

Πρωτιές των μαθητών μας στο σκάκι: Κίτσος Αλέξανδρος 1η θέση, Θεμελής Γιώργος 3η θέση, Ράκος Αθανάσιος 3η θέση

Το Μουσικό Σχολείο Τρικάλων εκπροσώπησε το νομό Τρικάλων στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό Euso 2013 με τους μαθητές Δήμου Κατερίνα, Καραγεώργου Βίκυ-Χαρά και Νάτα Κωνσταντίνο, στην Αθήνα τον Ιανουάριο αφού με 237 μονάδες ήρθε πρώτο, με το 3ο ΓΕΛ Τρικάλων να έρχεται 2ο, μόλις με 1 μονάδα διαφορά (236). Τέλος, στην 3η θέση ήρθε το 5ο ΓΕΛ.