Χαμόγελο του παιδιού

Εκδηλώσεις-Δραστηριότητες > Εκδηλώσεις-Δραστηριότητες 2014-2015

Μικροί μαθητές με μεγάλη καρδιά!

Οι μαθητές του β1 Γυμνασίου από το Μουσικό Σχολείο Τρικάλων με αφορμή ένα κείμενο της νεοελληνικής γλώσσας για παιδιά με ανάγκες, μια ενότητα των αρχαίων ελληνικών για την ελεημοσύνη και τις Άγιες ημέρες που έρχονται, συγκέντρωσαν τρόφιμα και είδη πρώτης ανάγκης από ενδεδειγμένο κατάλογο και τα έστειλαν με αγάπη και πολλές ευχές στο «Χαμόγελο του Παιδιού». Στην προσπάθεια συνέδραμαν και διδάσκοντες του τμήματος. Τα απαραίτητα συγκεντρώθηκαν, συσκευάστηκαν και με τη βοήθεια καλού συναδέλφου, που κατοικεί μόνιμα στη Λάρισα, έφτασαν στο παράρτημα της Λάρισας. Ως φιλόλογος του τμήματος συγχαίρω τους μικρούς μαθητές μου με τη μεγάλη καρδιά, τους ευχαριστώ θερμά για την άμεση ανταπόκριση και εύχομαι να μη χάσουν ποτέ την αγάπη τους για τον συνάνθρωπο, τη μεγαλοψυχία και την ανθρωπιά τους, να συνεχίσουν τα καλά έργα και πάντα να μας κάνουν περήφανους με τις πράξεις τους, όπως τώρα. Είναι άξιοι θαυμασμού και μίμησης.
(Πρόκειται για του μαθητές: ΑζέληΜαρία, Ακρίβου Αικατερίνη, Αναστογιάννη Αλεξάνδρα, Βάκη Θεοδώρα, Βράντζα Στέλλα, Βρατσίστα Δήμητρα, Γκέκα Σταύρο, Γούλα Αλέξανδρο, Γρηγορίου Ευαγγελία, Ζαμπούρα Κωνσταντίνα, ΖιώζιαΜαριλένα, Καλιμάτση Μαρία, Κανελλάκη Μαρία, Καραβίδα Άγγελο, Καραδήμα Δημήτρη, Κατσαμπέα Βίκυ, Κουρέλη Παύλο, Κουτσογιάννη Χρήστο, Κρικέλη Δημήτρη, Κρίκκη Αικατερίνη και Κωστίκα Δήμητρα)
Λύτρα Βασιλική, φιλόλογος