Αξιέπαινη πρωτοβουλία των μαθητών και αποφοίτων του σχολείου μας

Οι μαθητές μας σε συνεργασία με τους αποφοίτους μας πλαισίωσαν μουσικά την εκδήλωση του παραρτήματος Τρικάλων της Ελληνικής Αντικαρκινικής Εταιρείας. Με αφορμή τον Οκτώβριο, το μήνα που είναι αφιερωμένος στην πρόληψη και την έγκαιρη διάγνωση του καρκίνου του μαστού, το παράρτημα Τρικάλων της Ελληνικής Αντικαρκινικής Εταιρείας ετοίμασε μια ενδιαφέρουσα ενημερωτική και ψυχαγωγική εκδήλωση. Το Σάββατο 27 Οκτωβρίου, στις 12 το μεσημέρι, στην αρχή του πεζόδρομου της οδού Ασκληπιού (απέναντι από το ξενοδοχείο Αχίλλειον) πραγματοποιήθηκε μουσική εκδήλωση με το μουσικό συγκρότημα “ The POCA-POLAS BAND” και διανεμήθηκε ενημερωτικό έντυπο υλικό σχετικά με την πρόληψη και την έγκαιρη διάγνωση του καρκίνου του μαστού.