Επίσκεψη της Συμβούλου Εκπαίδευσης κας Καραγιάννη στο Μουσικό Σχολείο Τρικάλων

Τη Δευτέρα 23 Οκτωβρίου είχαμε τη χαρά να μας επισκεφτεί η κα Γεωργία Κωνσταντία Καραγιάννη, Σύμβουλος Εκπαίδευσης η οποία έχει την παιδαγωγική ευθύνη του σχολείου μας.

Με την κα Καραγιάννη συζητήσαμε για ποικίλα ζητήματα, μεταξύ των οποίων θέματα που αφορούν  την εύρυθμη λειτουργία του σχολείου, την παιδαγωγική διάσταση της διδασκαλίας, τη στήριξη των μαθητών αλλά και των εκπαιδευτικών στον δύσκολο ρόλο τους. Μας καθοδήγησε σχετικά με παιδαγωγικά ζητήματα και  θέσαμε το πλαίσιο μιας αγαστής και αποτελεσματικής συνεργασίας. Στη συνέχεια, η κυρία Καραγιάννη ξεναγήθηκε στο σχολείο και επισκέφτηκε την τάξη του Μουσικού Συνόλου Μοντέρνας Μουσικής, παίρνοντας μια γεύση από τη δουλειά των εκπαιδευτικών του σχολείου μας. Τέλος, ανανεώσαμε το ραντεβού μας, με το σύνολο των εκπαιδευτικών του σχολείου μας, για να συζητήσουμε παιδαγωγικά ζητήματα που μας απασχολούν.

Η διευθύντρια

Γεωργία Κολοβελώνη, Φιλόλογος, M.Ed., MA