Δωρεές στη Βιβλιοθήκη του Μουσικού Σχολείου

13 Σεπτεμβρίου 2017

Δωρεές στη Βιβλιοθήκη του Μουσικού Σχολείου

• Το Ευγενίδιο Ίδρυμα, ανταποκρινόμενο σε σχετικό αίτημα του Μουσικού Σχολείου Τρικάλων, δώρισε στη βιβλιοθήκη του δώδεκα (12) βιβλία με θέματα αστρονομίας, των εκδόσεών του.

• Οκτώ εκδοτικοί οίκοι (Φ. Νάκας, Ιανός ο Μελωδός, University Studio Press, Πατάκης, Κακουλίδης, Π. Πουρναράς, Οι Φίλοι της Μουσικής και Σπανίδης), ανταποκρινόμενοι σε αίτημα του Συλλόγου Γονέων και της διεύθυνσης του σχολείου, προσέφεραν εξηνταέξι (66) βιβλία, συνολικής αγοραστικής αξίας περίπου 1000  Euros, για τoν εμπλουτισμό της “Μουσικής Βιβλιοθήκης” του Μουσικού Σχολείου Τρικάλων.

• Η οικογένεια του κ. Αντωνίου Μούρκα δώρησε, στη μνήμη του κ. Δημητρίου Μιχαήλ Σίκου, εκατό (100) τόμους βιβλίων, με θέματα ιστορίας, τέχνης, γλώσσας και λογοτεχνίας, από την προσωπική βιβλιοθήκη του τελευταίου.

• Ο φοιτητής του Imperial London College Αλέξανδρος Κίτσος, απόφοιτος του σχολείου μας, προσέφερε  σειρά 54 τευχών του περιοδικού National Geographic, των ετών 1998 – 2009, καθώς και άλλα βιβλία.

• Βιβλία επίσης προσέφεραν οι καθηγητές Π. Παπαχαράλαμπος, Μαρία Τσαρουχά, Αμαλία Ηλιάδη, Βάγια Βαναργιώτη, οι μαθητές Ν. Κοντογιάννης, Α. Βράντζα και Εβελίνα Μπάρδα, η κοινότητα Μακρινίτσας και ο Σύλλογος Γονέων του Μουσικού Σχολείου.

Ευχαριστούμε θερμά όλους τους παραπάνω.

Η Διευθύντρια                                                                                                              Ο υπεύθυνος της Βιβλιοθήκης

Βασιλική Λύτρα                                                                                                           Αθανάσιος Τσουκνίδας