Παρουσίαση του νέου βιβλίου του Διονύση Σιμόπουλου «ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΣΤΡΟΣΚΟΝΗ – Σύμπαν, μια ιστορία χωρίς τέλος»

Ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του Μουσικού Σχολείου Τρικάλων, το βιβλιοπωλείο ΤΣΙΟΠΕΛΑΚΟΣ και οι εκδόσεις ΜΕΤΑΙΧΜΙΟ διοργανώνουν την παρουσίαση του νέου βιβλίου του Διονύση Π. Σιμόπουλου  «ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΣΤΡΟΣΚΟΝΗ – Σύμπαν, μια ιστορία χωρίς τέλος» την Παρασκευή, 11 Μαΐου 2018, στις 8 μ.μ., στο Κέντρο Έρευνας-Μουσείο Τσιτσάνη.

Για το βιβλίο θα μιλήσουν οι:

• Αγαθοκλής Αζέλης φιλόλογος-διδάκτωρ Φιλοσοφίας,
  • Θεοφάνης Καρούτης, μαθηματικός,
  • Λέλα Καχεχάκη, δημοσιογράφος και πολιτική επιστήμονας,
  • Στέλιος Καρανίκας, καθηγητής φυσικής και
  • Θανάσης Σπανιάς, καθηγητής φυσικής.

Συντονίζει ο Άρης Ζιώζιας Πρόεδρος του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του Μουσικού Σχολείου Τρικάλων.

Ο διακεκριμένος αστροφυσικός Διονύσης Π. Σιμόπουλος θα μιλήσει για το αέναο ταξίδι της ύλης που απαρτίζει το Σύμπαν, θα απαντήσει στις ερωτήσεις του κοινού και θα υπογράψει αντίτυπα του βιβλίου.