Συμμετοχή του Μουσικού Σχολείου Τρικάλων σε Χριστουγεννιάτικη εκδήλωση στο Ριζαριό

Φωτογραφίες και video.

Την Παρασκευή 8 Δεκεμβρίου είχαμε τη χαρά να συμμετάσχουμε στη Χριστουγεννιάτικη εκδήλωση που διοργάνωσε ο Σύλλογος Νέων και Γονέων «Άγιος Γεώργιος» Ριζαριού και ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων Δημοτικού Σχολείου Ριζαριού. Το Σύνολο Παραδοσιακής Μουσικής του σχολείου μας παρουσίασε ένα πρόγραμμα με παραδοσιακές μελωδίες και κάλαντα.
Ευχαριστούμε θερμά τον κ. Γιώργο Ζιώγα, Πρόεδρο Αστικής Ανάπτυξης του Δήμου Τρικκαίων, για την τιμητική πρόσκληση, την οποία αποδεχτήκαμε με χαρά, εγκαινιάζοντας μια νέα συνεργασία με το Ριζαριό, που το νιώθουμε τρόπον τινά ως χωριό μας, καθώς εκεί στεγάζεται το σχολείο μας.
Συγχαρητήρια στους μαθητές του σχολείου μας για την άψογη εμφάνισή τους και στους υπευθύνους καθηγητές του Συνόλου Παραδοσιακής Μουσικής Δήμητρα Καλλιάρα, Παναγιώτη Λαζαρίδη, Πολέμαχο Πασχαλίδη, Γιάννη Καρακαλπακίδη για την καθοδήγησή τους!

Η διευθύντρια
Γεωργία Κολοβελώνη