Επίσκεψη Μουσικού Σχολείου Κατερίνης

Φωτογραφίες και video.

Την Τρίτη 12 Δεκεμβρίου είχαμε τη χαρά να φιλοξενήσουμε στο σχολείο μας μαθητές, μαθήτριες και εκπαιδευτικούς του Μουσικού Σχολείου Κατερίνης, οι οποίοι με την ευκαιρία της επίσκεψής τους έπαιξαν και τραγούδησαν παραδοσιακά κάλαντα της νησιωτικής και ηπειρωτικής Ελλάδας. Ευχαριστούμε θερμά και συγχαίρουμε το σύνολο παραδοσιακής μουσικής του Μουσικού Σχολείου Κατερίνης γι’ αυτήν την παρουσίαση που είχε τόσο όμορφο αποτέλεσμα. Επιπλέον, χαιρόμαστε ιδιαίτερα που δημιουργούνται τέτοιες συνθήκες συνάντησης μουσικών σχολείων, καθώς δίνουν την ευκαιρία σε μαθητές και μαθήτριες να μοιραστούν την κοινή τους αγάπη για τη μουσική, ενώ παράλληλα προάγουν τον ευγενή ανταγωνισμό, ο οποίος είναι απαραίτητος για τη διαρκή επίτευξη υψηλότερων στόχων.

Παναγιώτης Λαζαρίδης, ΠΕ 79.01, Μουσικός (Καθηγητής κλαρίνου)