Χριστουγεννιάτικα κάλαντα από το Μουσικό Σχολείο Τρικάλων

Φωτογραφίες και video.

Το χαρμόσυνο μήνυμα των Χριστουγέννων ήχησε και φέτος σε δημόσιους φορείς της πόλης μας από τις φωνές και τα όργανα των μαθητών και μαθητριών του σχολείου μας. Κάλαντα και χριστουγεννιάτικα τραγούδια μετέδωσαν τη χαρά και το εορταστικό κλίμα των ημερών στην Περιφερειακή Ενότητα Τρικάλων, στο Δημαρχείο και στη Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, και λάβαμε εγκάρδιες ευχές από τον αντιπεριφερειάρχη κ. Χρήστο Μιχαλάκη, από τον δήμαρχο κ. Νικόλαο Σακκά και από τον διευθυντή δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης κ. Αλέξανδρο Καπανιάρη. Οι υπεύθυνοι καθηγητές που είχαμε την επιμέλεια των μουσικών συνόλων, Δήμητρα Καλλιάρα, Γιάννης Καρακαλπακίδης, Πολέμαχος Πασχαλίδης, Παναγιώτης Λαζαρίδης (Σύνολο Παραδοσιακής Μουσικής), Νίκος Κoφίνας (Ορχήστρα Ποικίλης Μουσικής), Χρήστος Κιτσόπουλος (Σύνολο σαξοφώνων) συγχαίρουμε θερμά τους μαθητές και τις μαθήτριες που συμμετείχαν!

Παναγιώτης Λαζαρίδης, ΠΕ 79.01, Μουσικός (Καθηγητής κλαρίνου)